Bawełniane prześcieradła

Prześcieradło jest ważne dla każdego z nas. To w dużym stopniu od prześcieradła zależy jakość naszego snu oraz wypoczynku. Obecnie mamy dostępnych wiele rodzajów prześcieradeł. Warto jednak wybierając produkt dla siebie kierować się własnymi potrzebami.

Materiał na prześcieradło
Prześcieradła bawełniane są najbardziej popularne przede wszystkim dlatego, że są one zarówno przewiewne jak i trwałe, a przy tym miękkie. Poszczególne tkaniny bawełniane różnią się między sobą splotem, który wpływa na jakość wypoczynku użytkownika.

  1. a) Bawełna frotte to tkanina przede wszystkim gruba i mięsista. Zapewnia ona odpowiednie ciepło, dlatego doskonale sprawdza się w czasie zimy. Prześcieradło frotte charakteryzuje się także doskonała absorbcją wody, dlatego wypoczynek na takim materiale będzie bardzo komfortowy.
  2. b) Innego typu tkaniną jest jersey, czyli dzianina o delikatnej strukturze, miła w dotyku, a także przewiewna. Prześcieradło z jerseyu jest zarówno trwałe jak i sprężyste oraz elastyczne, a co ważne dla wielu użytkowników, nie wymaga ono dodatkowego prasowania.
  3. c) Satyna jest splotem wykonanym z przędz czesankowych, dzięki czemu prześcieradło z satyny jest eleganckie, a także ma dużą trwałość.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *