Na co zwracać uwagę kupując obrusy?

Pomimo tego, iż w nowoczesnych domach obrusy to już rzadkość, to jednak zdecydowana większość domostw nie może się obejść bez tego dekoracyjnego dodatku. Dekoracyjne obrusy to zaraz po zastawie stołowej jeden z ważniejszych elementów każdej jadalni, dlatego też nie może tego dodatku zabraknąć absolutnie w żadnym domu. W sklepach można obecnie zakupić różnego rodzaju obrusy, dlatego też wybór tego najlepszego może przysporzyć wielu problemów. Na co zatem warto zwracać uwagę, kupując obrus?

Materiał
Jednym z ważniejszych parametrów, na który należy zwrócić uwagę, decydując się na zakup obrusu, jest materiał, z którego został on wykonany. Na który zatem warto się zdecydować? Najlepszym wyborem będzie plamoodporny materiał, dzięki któremu nie trzeba martwić się o to, że plamy po winie czy innych produktach spożywczych nie zechcą się usunąć.

Rozmiar
Drugim bardzo ważnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest rozmiar obrusu, który powinien być idealnie dopasowany do wielkości stołu, a także jego kształtu. Zbyt duży, zwisający nisko obrus nie prezentuje się zbyt elegancko, natomiast za krótki może się przesuwać i spadać z jego powierzchni. Przed zakupem odpowiedniego obrusu należy zatem dokonać odpowiednich pomiarów, gdyż jedynie w taki sposób można dobrać idealnie pasujący egzemplarz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *