Najlepsza pościel dla alergika

Osoby cierpiące na alergie muszą szczególnie uważać, ponieważ na każdym kroku mogą być narażone na wystąpienie niechcianych objawów. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej pościeli antyalergicznej. Według tradycjonalistów najlepiej w tym celu sprawdza się pościel wykonana ze sztucznych włókien. Inni natomiast polecają wyłączne naturalne pierze.

Sztuczne włókna
Pościele z włókien sztucznych są bardzo często polecane alergikom, ponieważ charakteryzują się one dużą przewiewnością i lekkością. Szczególną popularnością cieszy się pościel wypełniona granulatem poliestrowo-granulatem lub włóknami poliestrowymi. Polecana alergikom jest również miękka pościel wykonana z mikrofazy. Tego typu tkanina jest bardzo odporna na przenikanie roztoczy i może być prana w pralce.

Pościel z pierza
Według wielu opinii pościele z sztucznych włókien są dla alergików o wiele lepszym rozwiązaniem, niż pościel z pierza. Jednak syntetyczne tkaniny mogą być źródłem wielu szkodliwych substancji chemicznych, a poziom alergenów jest w nich kilkakrotnie większy. Dlatego pościel z pierza może być najlepszym rozwiązaniem, jeżeli tkanina poddana jest specjalnej obróbce termicznej. Dzięki temu zostanie pozbawiona właściwości alergizujących.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *